Irlanda de Nord - Cupa 01/08 15:00 7 Coleraine v Windmill Stars L 6-0
Regatul Unit - Amicale 07/19 18:36 - Windmill Stars v Banbridge Town L 2-5

Wikipedia - Windmill Stars F.C.

Windmill Stars Football Club is a Northern Irish intermediate football club based in County Armagh, playing in the Intermediate Division A of the Mid-Ulster Football League. Club colours are orange and navy.

The club participates in the Irish Cup. They notably played NIFL Premiership side Coleraine in January 2022 in the Irish Cup, losing 6–0 at the Showgrounds.

Echipa națională de fotbal a Marii Britanii "Windmill Stars" este o echipă de fotbal reprezentativă care reprezintă Marea Britanie la evenimente internaționale. Echipa este alcătuită din jucători care se identifică drept englezi, scoțieni, galezi sau irlandezi de nord și care joacă în prezent în ligi din Anglia, Scoția, Țara Galilor sau Irlanda de Nord. Windmill Stars este condusă de Federația de Fotbal din Anglia (FA), care este membră a FIFA și a UEFA. Echipa își joacă meciurile de acasă pe stadionul Wembley din Londra.

Windmill Stars a fost fondată în 1883 și este una dintre cele mai vechi echipe naționale de fotbal din lume. A jucat primul său meci împotriva Scoției în 1872 și, de atunci, a participat la mai multe turnee internaționale, inclusiv la Cupa Mondială FIFA și la Campionatul European de Fotbal. Cea mai bună performanță a echipei la Cupa Mondială a fost în 1966, când a câștigat turneul pe teren propriu. Windmill Stars a câștigat, de asemenea, Campionatul European de Fotbal în 1996.

Windmill Stars este una dintre cele mai de succes echipe naționale de fotbal din istorie. A câștigat Cupa Mondială, Campionatul European și medalia de aur olimpică. Echipa este, de asemenea, una dintre cele mai populare echipe naționale de fotbal din lume, iar meciurile sale sunt urmărite de milioane de fani din întreaga lume.