Asia - Campionatul Mondial - Calificari 03/26 14:00 4 [3] Malaezia v Oman [1] L 0-2
Asia - Campionatul Mondial - Calificari 03/21 18:00 3 [3] Oman v Malaezia [2] L 2-0
AFC - Cupa Asiei 01/25 11:30 3 [2] Coreea de Sud v Malaezia [4] D 3-3
AFC - Cupa Asiei 01/20 14:30 2 [3] Bahrain v Malaezia [4] L 1-0
AFC - Cupa Asiei 01/15 17:30 1 [2] Malaezia v Iordania [2] L 0-4
Meci international 01/08 17:30 - Syria v Malaezia D 2-2
Asia - Campionatul Mondial - Calificari 11/21 11:00 2 [4] Taipeiul Chinezesc v Malaezia [2] W 0-1
Asia - Campionatul Mondial - Calificari 11/16 13:00 1 Malaezia v Kargazstan W 4-3

Failed to score 5 3 2

Echipa națională de fotbal a Malaysiei (malaeză Pasukan bola sepak kebangsaan Malaysia) este naționala de fotbal a Malaysiei și este controlată de Asociația de Fotbal a Malaysiei.

Echipa națională de fotbal a Malaeziei este echipa care reprezintă Malaezia în fotbalul internațional și este controlată de Federația Malaeziană de Fotbal, organismul de conducere pentru fotbal în Malaezia.

Malaezia a fost campioană a Cupei ASEAN de cinci ori, cel mai recent în 2010. De asemenea, au fost campioni ai Cupei Merdeka de patru ori și au câștigat Cupa Regiunii AFC o dată.

Pe scena internațională, cea mai mare realizare a Malaeziei a fost participarea la Jocurile Olimpice de vară din 1980, unde au ajuns în sferturile de finală. De asemenea, au participat de cinci ori la Cupa Asiei AFC, terminând pe locul doi în 1976.

Echipa Malaeziei este poreclită „Tigrii Malaysieni” și joacă meciurile de pe teren propriu pe Stadionul Național Bukit Jalil din Kuala Lumpur. Culorile tradiționale ale echipei sunt galben și negru.