Date | R | Gazde v Oaspeti | - |
05/20 12:30 |
28 |
[183] Valentini Grammatikopoulou v Richel Hogenkamp
[112] |
4-6,3-6
|
05/19 14:00 |
27 |
[114] Aryna Sabalenka v Kristie Ahn
[151] |
6-3,4-6,5-7
|
05/19 12:20 |
27 |
[196] Destanee Aiava v Su-Wei Hsieh
[107] |
6-3,7-5
|
05/19 11:00 |
27 |
Irina Khromacheva v Valentini Grammatikopoulou
|
Retired
|
05/19 09:20 |
27 |
Silvia Soler-Espinosa v Richel Hogenkamp
|
3-6,1-6
|
05/19 08:00 |
26 |
[151] Kristie Ahn v Ana Bogdan
[106] |
6-1,6-7,7-6
|
05/18 10:30 |
26 |
[114] Aryna Sabalenka v Tessah Andrianjafitrimo
[267] |
6-2,6-3
|
05/18 08:00 |
26 |
[152] Dalma Galfi v Su-Wei Hsieh
[107] |
2-6,7-5,3-6
|
05/18 08:00 |
26 |
[130] Dalila Jakupovic v Destanee Aiava
[196] |
4-6,7-6,6-7
|
05/17 13:25 |
26 |
[183] Valentini Grammatikopoulou v Ipek Soylu
[155] |
6-3,6-3
|
05/17 10:15 |
26 |
Irina Khromacheva v Anna Kalinskaya
|
6-2,2-6,7-6
|
05/17 09:30 |
26 |
Silvia Soler-Espinosa v Teliana Pereira
|
6-2,6-4
|
05/17 08:30 |
26 |
[148] Jamie Loeb v Richel Hogenkamp
[112] |
2-6,2-6
|
05/16 16:10 |
25 |
[186] Montserrat Gonzalez v Ana Bogdan
[106] |
1-6,6-2,3-6
|
05/16 14:10 |
25 |
[150] Elitsa Kostova v Dalma Galfi
[152] |
4-6,2-6
|
05/16 13:45 |
25 |
[220] Amandine Hesse v Valentini Grammatikopoulou
[183] |
6-7,5-7
|
05/16 12:40 |
25 |
[442] Jessika Ponchet v Su-Wei Hsieh
[107] |
2-6,2-6
|
05/16 12:10 |
25 |
Kai-Chen Chang v Silvia Soler-Espinosa
|
2-6,1-6
|
05/16 11:55 |
25 |
[252] Teliana Pereira v Sachia Vickery
[135] |
3-6,7-5,7-5
|
05/16 10:15 |
25 |
[130] Dalila Jakupovic v Alexandra Panova
[396] |
7-5,6-3
|
05/16 09:55 |
25 |
Eden Silva v Kristie Ahn
|
5-7,3-6
|
05/16 09:55 |
25 |
[267] Tessah Andrianjafitrimo v Tara Moore
[146] |
6-3,6-2
|
05/16 08:00 |
25 |
[429] Storm Sanders v Richel Hogenkamp
[112] |
3-6,6-4,4-6
|
05/16 08:00 |
25 |
[196] Destanee Aiava v Victoria Muntean
[496] |
7-6,6-2
|
05/16 08:00 |
25 |
[114] Aryna Sabalenka v Cagla Buyukakcay
[157] |
6-0,7-6
|
05/15 18:20 |
25 |
Ipek Soylu v Xinyun Han
|
6-4,6-4
|
05/15 16:40 |
25 |
[148] Jamie Loeb v Quirine Lemoine
[161] |
6-3,7-5
|
05/15 16:15 |
25 |
Irina Khromacheva v Rebeka Masarova
|
6-4,7-6
|
05/15 13:20 |
25 |
[468] Audrey Albie v Anna Kalinskaya
[133] |
4-6,7-6,2-6
|
05/15 01:42 |
- |
[155] Ipek Soylu v Xinyun Han
[110] |
6-4,5-4
|
**ITF Women Saint Gaudens** este un turneu de tenis profesionist organizat anual în Saint Gaudens, Franța. Face parte din Circuitul ITF feminin și se joacă pe terenuri cu zgură.
**Istorie**
Turneul a fost înființat în 2000 și a făcut inițial parte din Circuitul ITF feminin de 25.000 de dolari. În 2011, a fost promovat la categoria 50.000 de dolari.
**Localizare**
Turneul se dispută pe terenurile de tenis ale Clubului de Tenis Saint Gaudens.
**Câștigătoare notabile**
De-a lungul anilor, turneul a fost câștigat de mai multe jucătoare notabile, inclusiv:
* Alizé Cornet (2005)
* Pauline Parmentier (2006, 2007)
* Mathilde Johansson (2010, 2011)
* Paula Ormaechea (2012, 2013)
* Sara Sorribes Tormo (2019)
**Date cheie**
* Înscrieri: Înscrierile se închid cu patru săptămâni înainte de începerea turneului.
* Trageri la sorți: Tragerile la sorți au loc cu o săptămână înainte de începerea turneului.
* Durata: Turneul durează o săptămână, cu calificări desfășurate în weekendul precedent.
* Premii în bani: Premiul total în bani pentru turneu este de 50.000 de dolari.
**Impact**
Turneul ITF Women Saint Gaudens este un eveniment important pe Circuitul ITF feminin, oferind jucătoarelor o oportunitate de a câștiga puncte de clasament și de a avansa în carierele lor. De asemenea, este un eveniment popular în comunitatea locală, atrăgând fani și turiști din regiune.