Results

Date R Gazde vs Oaspeti -
09/06 22:00 - Shinhan Donghae Open vs View
09/08 03:00 - Shinhan Donghae Open vs View
Turneul de golf Shinhan Donghae Open este un turneu de golf profesionist care se desfășoară anual în Coreea de Sud. Turneul face parte din Turul Campionatului Coreean, cea mai importantă serie de turnee de golf profesional din Coreea de Sud.

Turneul a fost înființat în 1991 și a fost inițial cunoscut sub numele de Open Donghae. În 2002, Shinhan Financial Group a devenit sponsorul principal al turneului și numele a fost schimbat în Shinhan Donghae Open.

Turneul se dispută pe o perioadă de patru zile, cu o rundă de 18 găuri jucată în fiecare zi. Turneul se desfășoară la Parcul Olimpic de Golf din Incheon, Coreea de Sud.

Câștigătorul turneului primește Cupa Donghae, iar numele său este înscris pe trofeu. Câștigătorul primește, de asemenea, un premiu în bani de 1 miliard de woni sud-coreeni (aproximativ 850.000 de dolari).

Shinhan Donghae Open este unul dintre cele mai prestigioase turnee de golf din Coreea de Sud și atrage unii dintre cei mai buni jucători de golf din țară. Turneul este, de asemenea, popular printre spectatori și atrage mulțimi mari în fiecare an.