Results

Date R Gazde vs Oaspeti -
04/12 17:00 - Lotte Championship vs View
04/13 22:56 - Lotte Championship vs View
Campionatul Lotte este un turneu de golf feminin care se desfășoară anual pe insula Oahu, Hawaii. Turneul a fost fondat în 2014 și face parte din Turneul LPGA. Turneul este găzduit de Lotte Corporation, un conglomerat sud-coreean.

Campionatul Lotte se joacă pe parcursul a patru zile, cu o rundă de tăiere după primele două zile. Câmpul de concurs este alcătuit din 144 de jucători, inclusiv cei mai buni jucători din lume. Premiul pentru câștigător este de 300.000 de dolari, iar premiul total este de 2.000.000 de dolari.

Campionatul Lotte a fost câștigat de câțiva dintre cei mai buni jucători din lume, inclusiv Lydia Ko, Brooke Henderson și Sei Young Kim. Turneul a fost, de asemenea, locul unor momente memorabile, cum ar fi victoria lui Ko în 2016, care a făcut-o cea mai tânără jucătoare care a câștigat un turneu de golf major.

Campionatul Lotte este un eveniment major pe Turneul LPGA și este unul dintre cele mai populare turnee de golf feminin din lume. Turneul oferă o oportunitate fantastică pentru fani de a vedea cei mai buni jucători din lume în acțiune și de a experimenta atmosfera unică a Turneului LPGA.