Date R Gazde vs Oaspeti -
07/30 11:00 - Phnom Penh Crown vs Visakha FC 1-1
03/01 11:30 - Phnom Penh Crown vs Visakha FC 2-1
**Supercupa Cambodgiei**

Supercupa Cambodgiei este un meci anual de fotbal care se dispută între campionii Ligii Cambodgiene și câștigătorii Cupei Hun Sen. Prima ediție a turneului a avut loc în 2013, iar scorul final a fost o victorie cu 3-1 pentru Phnom Penh Crown FC, care a învins pe Visakha FC.

Turneul se joacă într-un singur meci, pe teren neutru. Dacă meciul se termină la egalitate după 90 de minute, se dispută o prelungire de 30 de minute. Dacă meciul este încă la egalitate după prelungiri, se trece la loviturile de departajare.

Câștigătoarea Supercupei Cambodgiei se califică pentru Cupa AFC. Dacă câștigătoarea Supercupei a câștigat deja Liga Cambodgiană sau Cupa Hun Sen, locul său în Cupa AFC este ocupat de finalista învinsă.

Supercupa Cambodgiei este o competiție prestigioasă care deschide sezonul de fotbal din Cambodgia. Este o oportunitate pentru cele mai bune cluburi din țară să se înfrunte într-un meci care poate decide destinația trofeelor în sezonul următor.