West Indies vs Pakistan 2nd Test

Al doilea meci de testare dintre Indiile de Vest și Pakistan va începe joi, 30 august, la Sabina Park, Jamaica. Pakistan a câștigat primul meci de testare cu o repriză și 4 runs, așa că Indiile de Vest vor căuta să egalizeze seria în acest meci.

Indiile de Vest au avut o performanță dezamăgitoare în primul meci de testare, fiind eliminate pentru 117 și 219 de runs. Singurul lor punct luminos a fost Kraigg Brathwaite, care a marcat 64 de runs în prima repriză.

Pakistanul, pe de altă parte, a avut o performanță solidă în primul meci de testare. Imam-ul-Haq a marcat 124 de runs în prima repriză, iar Babar Azam a contribuit cu 75 de runs. Cu mingea, Shaheen Shah Afridi a luat 6 portițe, iar Hasan Ali a luat 4 portițe.

Acest al doilea meci de testare va fi o provocare dificilă pentru Indiile de Vest. Va trebui să joace mult mai bine decât în primul meci de testare dacă vrea să egaleze seria. Pakistanul va fi încrezător după victoria din primul meci de testare și va fi dornic să încheie seria cu o victorie de 2-0.

Al doilea meci de testare dintre Indiile de Vest și Pakistan va fi difuzat în direct pe Fox Sports.