Date | R | Gazde v Oaspeti | - |
04/14 16:00 |
29 |
[109] Zizou Bergs v Thanasi Kokkinakis
[106] |
3-6,6-1,0-6
|
04/13 17:55 |
28 |
[106] Thanasi Kokkinakis v Marc Polmans
[172] |
6-2,7-6
|
04/13 15:00 |
28 |
[284] Tennys Sandgren v Zizou Bergs
[109] |
2-6,6-3,4-6
|
04/12 17:30 |
27 |
[150] Gabriel Diallo v Thanasi Kokkinakis
[106] |
6-7,6-4,6-7
|
04/12 16:50 |
27 |
Marc Polmans v Calvin Hemery
|
6-2,0-6,6-1
|
04/12 15:00 |
27 |
[109] Zizou Bergs v Mitchell Krueger
[277] |
6-4,1-6,6-3
|
04/12 15:00 |
27 |
Tennys Sandgren v Stefan Kozlov
|
6-1,6-4
|
04/11 23:30 |
26 |
[195] Alexander Ritschard v Thanasi Kokkinakis
[106] |
2-6,1-6
|
04/11 16:45 |
26 |
[150] Gabriel Diallo v Tristan Boyer
[196] |
6-7,6-3,6-4
|
04/11 14:00 |
26 |
Calvin Hemery v Juan Pablo Varillas
|
5-7,6-4,7-6
|
04/11 14:00 |
26 |
[221] Geoffrey Blancaneaux v Marc Polmans
[172] |
3-6,5-7
|
04/10 22:50 |
26 |
Zizou Bergs v Kaylan Bigun
|
6-4,6-0
|
04/10 18:00 |
26 |
[177] Martin Damm v Mitchell Krueger
[277] |
4-6,0-6
|
04/10 15:00 |
26 |
Ethan Quinn v Stefan Kozlov
|
2-6,7-5,4-6
|
04/10 15:00 |
26 |
[236] Dmitry Popko v Tennys Sandgren
[284] |
2-6,6-1,2-6
|
04/09 23:30 |
25 |
[471] Bruno Kuzuhara v Juan Pablo Varillas
[104] |
0-6,3-6
|
04/09 22:30 |
25 |
Felix Corwin v Marc Polmans
|
3-6,7-6,4-6
|
04/09 20:30 |
25 |
[195] Alexander Ritschard v Giovanni Fonio
[304] |
6-3,6-1
|
04/09 19:55 |
25 |
[150] Gabriel Diallo v Federico Agustin Gomez
[332] |
7-6,7-6
|
04/09 17:55 |
25 |
Kaylan Bigun v Viktor Durasovic
|
6-3,6-4
|
04/09 17:50 |
25 |
[475] Matija Pecotic v Thanasi Kokkinakis
[106] |
6-7,3-6
|
04/09 17:25 |
25 |
Stefan Kozlov v Denis Kudla
|
6-2,4-6,6-2
|
04/09 15:00 |
25 |
[350] Gerard Campana Lee v Geoffrey Blancaneaux
[221] |
6-2,3-6,4-6
|
04/09 15:00 |
25 |
Joel Josef Schwarzler v Tristan Boyer
|
2-6,6-4,5-7
|
04/09 15:00 |
25 |
Alessandro Giannessi v Calvin Hemery
|
4-6,6-2,2-6
|
04/09 14:00 |
25 |
Michael Mmoh v Geoffrey Blancaneaux
|
Cancelled
|
04/09 14:00 |
25 |
Yibing Wu v Thanasi Kokkinakis
|
Cancelled
|
04/08 23:40 |
25 |
[102] J.J. Wolf v Dmitry Popko
[236] |
6-7,1-6
|
04/08 23:15 |
25 |
[109] Zizou Bergs v Oliver Crawford
[198] |
6-2,6-2
|
04/08 20:50 |
25 |
[277] Mitchell Krueger v Patrick Kypson
[144] |
6-2,3-6,7-6
|
**Challenger - Sarasota**
**Turneul Challenger - Sarasota** este un eveniment de tenis profesionist masculin organizat în Sarasota, Florida, Statele Unite. Este clasificat ca turneu Challenger și face parte din circuitul ATP Challenger Tour.
**Istorie:**
Turneul Challenger - Sarasota a fost înființat în 2019 și este organizat anual din acel moment. Primul campion a fost Tommy Paul din Statele Unite.
**Suprafață:**
Turneul se joacă pe terenuri cu suprafață dură.
**Premii:**
Turneul oferă premii în bani în valoare de 100.000 de dolari, iar câștigătorul primește 80 de puncte ATP.
**Participanți:**
Turneul atrage jucători de tenis profesioniști care caută să își îmbunătățească clasamentul ATP și să obțină experiență pentru turneele de Grand Slam și Masters.
**Campioni anteriori:**
- 2022: Alexei Popyrin (Australia)
- 2021: Brandon Nakashima (Statele Unite)
- 2020: Tommy Paul (Statele Unite)
**Informații generale:**
* Date: De obicei are loc în luna aprilie
* Locul de desfășurare: Sarasota Open, Sarasota, Florida, Statele Unite
* Adresa: 7077 Clark Road, Sarasota, FL 34241, Statele Unite
* Website: https://www.challengertour.com/
* Bilete: Disponibile prin Ticketmaster
**Cum să ajungeți:**
* Cu mașina: Luați I-75 până la ieșirea Sarasota (ieșirea 206) și urmați semnele către Sarasota Open.
* Cu avionul: Cel mai apropiat aeroport este Aeroportul Internațional Sarasota-Bradenton (SRQ), care se află la aproximativ 16 km de locația turneului.