Serbia - Superliga 04/20 16:00 1 Steaua Rosie vs Partizan Belgrad - View
Serbia - Cupa 04/24 17:00 2 Steaua Rosie vs Partizan Belgrad - View
Serbia - Superliga 04/27 16:00 2 Vojvodina vs Steaua Rosie - View
Serbia - Superliga 05/01 16:00 3 Steaua Rosie vs FK Backa Topola - View
Serbia - Superliga 05/08 16:00 4 Mladost Lucani vs Steaua Rosie - View
Serbia - Superliga 05/12 16:00 5 Steaua Rosie vs FK Radnicki 1923 - View

Serbia - Superliga 04/14 15:00 30 [1] Steaua Rosie v FK Zeleznicar Pancevo [15] W 3-0
Serbia - Cupa 04/10 17:00 3 Steaua Rosie v OFK Vrsac W 3-0
Serbia - Superliga 04/07 14:00 29 [16] FK Radnik Surdulica v Steaua Rosie [1] W 0-2
Serbia - Superliga 04/03 17:00 28 [1] Steaua Rosie v IMT Novi Belgrade [12] W 2-0

Wikipedia - Steaua Roșie Belgrad

Steaua Roșie Belgrad (în sârbă Fudbalski Klub Crvena Zvezda) este un club de fotbal prestigios din Belgrad, Serbia. Steaua Roșie este parte din SD Crvena Zvezda.

Steaua Roșie Belgrad este cel mai de succes club din Serbia, având 25 de campionate naționale și 23 de cupe atât în campionatul și cupa Serbiei cât și în cele ale fostei Iugoslavii. Este singurul club din Serbia care a câștigat un titlu internațional, fiind încoronat campioana Europei în sezonul 1990-91 și a lumii în 1991. Este al doilea club din Estul Europei, care a câștigat trofeul după FCSB.

În urma sondajelor recente, Steaua Roșie, este susținută de 55% din populația Serbiei. Principala rivală este FK Partizan. În septembrie 2009, ziarul britanic, Daily Mail a clasat derbiul Steaua Roșie-Partizan pe locul patru între cele mai mari rivalități din istoria fotbalului.

Conform listei cluburilor Top 200 ale secolului 20 realizată de International Federation of Football History & Statistics, Steaua Roșie s-a clasat pe locul 27 fiind cea mai bine clasată echipă din Serbia la egalitate cu Feyenoord Rotterdam.