World Open 2024 03/20 11:30 5 Mark Selby v Long Zehuang 5-2
World Open 2024 03/18 01:30 6 Mark Selby v Adam Duffy Walkover
Championship League Snooker 03/13 19:10 1 Mark Selby v Joe O'Connor 3-1
Championship League Snooker 03/13 17:55 2 Mark Selby v Stuart Bingham 3-0
Championship League Snooker 03/13 13:30 1 Mark Selby v Neil Robertson 3-1
Championship League Snooker 03/13 12:30 1 Mark Selby v Chris Wakelin 3-1
Championship League Snooker 03/12 19:05 1 Mark Selby v Stuart Bingham 0-3
Championship League Snooker 03/12 18:10 1 Mark Selby v Kyren Wilson 3-0
Championship League Snooker 03/12 14:50 1 Mark Selby v John Higgins 1-3
Championship League Snooker 03/12 11:00 1 Mark Selby v Joe O'Connor 3-0

Wikipedia - Mark Selby

Mark Anthony Selby MBE (n. , Leicester, Anglia, Regatul Unit) este un jucător englez de snooker și de biliard.

Selby a ocupat poziția de lider mondial de șase ori in carieră și a câștigat Campionatul Mondial de snooker de patru ori. A câștigat un total de 22 de titluri de clasament, fiind pe locul opt pe lista tuturor timpurilor a câștigătorilor turneelor ​​de clasament.

Pe lângă cele patru titluri mondiale ale sale, el a câștigat de trei ori Mastersul și de două ori Campionatul Regatului Unit pentru un total de nouă titluri din Tripla Coroană, fiind la egalitate cu John Higgins și devansat doar de Ronnie O'Sullivan (21 de titluri), Stephen Hendry (18) și Steve Davis (15).

A realizat breakul maxim de patru ori.

Pe lângă snooker, joacă și biliard și a fost campion mondial în stilul bila-opt, în 2006 și vicecampion la Campionatul Mondial bila-opt-stil-chinezesc din 2015, fiind singurul jucător care a devenit campion mondial atât la snooker, cât și la biliard.